Скелі Довбуша. "Вершина" - коттедж в Карпатах, г. Яремче.

Скелі Довбуша

Багато цікавого вам приготувала Яремче. Неподалік від Апарт-готелю «Вершина» розтягнулися Скелі Довбуша.

Ске́лі До́вбуша — скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи.

Комплексна пам'ятка природи «Скелі Довбуша» лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні палеогенового моря. Кам'яний лабіринт завширшки 200 м тягнеться серед буково-смерекового лісу зі сходу на захід майже на 1 км.

Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.

Михайло Грушевський визначив Скелі Довбуша як оборонний скельно-печерний комплекс.

Городище з трьох боків оточене скелями, з четвертого боку обмежене валом і внутрішнім ровом завширшки 10 м. Діаметр майданчика 40 м. У скелі вибитий колодязь, до якого ведуть кам'яні сходи. Колодязь (2 х 2 м, сучасна глибина 5—6 м) не доходить до води. У скелях вибиті три печери зі збереженими пазами від колод. На скелях зображені солярні знаки, поглиблення у формі долоні, личини. Поруч розташований великий курганний могильник, що складається з насипів діаметром 5 м і заввишки до 1 м.

Найшвидший маршрут від нашого готелю.

Дослідивши всі стежки, ми чекаємо на вас у нашому Апарт-готелі «Вершина».

Апарт-готель "Вершина" - це комфортний відпочинок для молоді та сім'ї з усіма зручностями. Ми пропонуємо Вам просторі та затишні номери з каміном та з піччю-лежанкою. Біля будинку чудове подвір'я, де є кафе, стоянка для машин, столики, мангал, місце для дитячих ігор та забав, басейн та наша баня на дровах

Відпочинок в Яремче настільки різноманітний, що підходить як для спокійного сімейного відпочинку в Карпатах з дітьми, так і для активного відпочинку з друзями.

Деталі за тел. ‎+38(067) 359 24 22

vershina-yaremche@ukr.net 

Стаття підготовлена за матеріалами  Wikipedia