Пасха в Карпатах 2016р

Posted by: admin
Category: Блог

Пасха – це винятковий день, коли воскрес Ісус Христос! Сонце з радості не заходило, день тягнувся довго-довго, тому й отримав назву Великдень. З тих часів ми відзначаємо це свято щороку; цей особливий, повний радості час, ми проводимо вдома в компанії дорогих нашому серцю людей. Та геть стереотипи! Змініть місце, подаруйте собі та своїй сім’ї нові емоції, традиції та радісні події. Адже важливо не тільки  де, а й з ким! Вирушайте у Карпати!

Великодні свята в горах – це чудовий шанс для незабутніх вражень!

Пасхальні свята в Карпатах до глибини душі вразять Вас прадавніми обрядовими звичаями вираженими у Великодніх ритуалах, писанкарстві, фольклорі, вишивці. Адже традиції та обряди тут залишилися практично в незмінному вигляді – такими, якими вони були ще в найдавніші часи.

Та все ж, основною символікою цього світлого торжества є богослужіння. До нього відносяться:

  • нічне пасхальне богослужіння, яке відрізняється особливою урочистістю та духовністю;
  • пасхальні вітання: “Христос воскрес!” – “Воістину воскрес!”;
  • вогонь (як символ Божого Світла),від якого усі віруючі запалюють лампадки і свічки;
  • пасхальна трапеза, що настає після Великого посту, і неодмінно включає в себе свячені паски, писанки, які вважаються символом Воскресіння Христового, а також сири та ковбаси;

Варто зазначити, що пасхальна писанка, за гуцульськими повір’ями, – це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Місцеві майстри виготовляють справжнісінькі шедеври – писанки з неймовірними малюнками і символами. Їх, а також й інші пасхальні та гуцульські сувеніри, виготовлені вручну карпатськими умільцями, Ви зможете придбати на місцевих  ярмарках.

Також, зможете скуштувати традиційні і надзвичайно смачні пасхальні страви. Завітайте на Великдень у Карпати, таке свято Ви не забудете ніколи!

admin