Які гриби можна збирати в Карпатах?

Карпати – це справжній рай для грибника. У безкрайніх лісах цього дивного краю зростає понад 300 видів грибів. Це найчистіший екологічний продукт Карпат! Ще він дуже корисний, адже білка в грибах міститься навіть більше ніж у м’ясі або рибі. Одним з найбільш знаменитих грибів є Білий гриб.

Похід за грибами – це не тільки захоплююча пригода, а ще й унікальна можливість оздоровиться! Тільки тут можна від душі подихати свіжим гірським повітрям, напитися чистої джерельної води, зібрати цілющі трави, відновити своє фізичне і психологічне здоров’я.

Збираючи гриби, ви можете познайомитися з місцевими жителями, які із задоволенням розкажуть Вам про особливості карпатської культури.

Сезон «тихого полювання» в Карпатах починається з червня і триває до середини осені. Якщо немає посухи і регулярно йдуть дощі можна назбирати грибів не тільки до столу під час відпочинку, а й набрати з собою додому для зимових закруток.

Збираючись до лісу будьте дуже уважні, і пам’ятайте, що тут зустрічаються не тільки їстівні гриби, а й дуже небезпечні – отруйні, вживання яких може викликати дуже серйозне харчове отруєння! Перед тим як зрізати гриб, уважно огляньте його і проаналізуйте зовнішній вигляд.

Щоб не заплутатися у величезній різноманітності карпатських грибів ми створили для Вас невеликий список їстівних грибів, які сміливо можна класти в свою корзину!

Білий гриб або боровик

Білий гриб – цар серед грибів. Таку славу він отримав завдяки своєму унікальному і пікантному смаку.

Капелюшок цього смачного гриба має коричнево-бурий колір, а в діаметрі він виростає від 7 до 30 сантиметрів. Поверхня гладка або зморшкувата, в суху погоду може розтріскуватися.

 

Лисички

Мало того, що ці гриби дуже смачні, вони ще й приносять немало користі, адже з них готуються не тільки вишукані страви, а й різні лікарські засоби!

Лисички мають не правильну форму і виростають діаметром приблизно 3-14 см. Ніжка – товста, характерного жовтого (оранжевого) кольору, зазвичай зростається з капелюшком. Свіжозрізана лисичка має аромат сушених фруктів, м’якоть – щільна і відрізняється волокнистої структурою.

Опеньки

Найперша особливість цього гриба, яка кидається в очі це – махровий капелюшок. У старіших грибів на ніжці присутній характерний кружечок «спідничка». З внутрішньої сторони капелюшок повинен мати кремовий колір!

І не забувайте про те, що їстівні гриби повинні приємно пахнути, а неїстівні володіють вираженим землистим запахом!

Грузді

Ці грибочки «живуть» великими сім’ями, саме тому в народі їх називають купками. Навіть якщо ви добре знаєте де ростуть ці гриби, вам доведеться ще пошукати їх під товстим шаром листя.

Їх легко відрізнити від інших грибів, адже капелюшок має воронкоподібну форму, діаметром приблизно 5-10 см.

Щоб ретельно промацати всі горбки під деревами, візьміть з собою довгу палицю, нею буде зручніше знаходити замасковані гриби.

Сироїжки

Ці грибочки прекрасно знайомі всім, хто захоплюється «тихим» полюванням, адже це найпоширеніша знахідка грибника! Гриби сироїжки можна вживати в сирому вигляді без шкоди для здоров’я, звідси і пішла їх назва.

Діаметр цього грибочка 6-15 см, у капелюшка підгорнутий край. Ніжка біла, іноді може бути з червоним відтінком, 5-12 см довжиною.

 

Якщо плануєте присвятити свій уїк-енд «полюванню» на гриби, зупиняйтеся в нашому апарт-готелі «Вершина», який знаходиться серед мальовничих гір чудового туристичного міста Яремче. Приїхавши в наш готель, ви поринете в тишу і велич навколишніх гір. Сподіваємося, що від ваших пильних очей не сховається жоден білий гриб!

До ваших послуг готель надає:

  • котедж “На печі” на 4-6 чоловік;
  • апартаменти з каміном (2 + 2 чол.);
  • апартаменти з піччю (2 + 2 чол.).

У кожному номері є всі необхідні меблі, кухня, телевізор, санвузол, власний двір з автостоянкою, столики і мангали, територія для відпочинку з дітьми, кафе, басейн, російська лазня.